GRTC-EESTI

Suure Jõe Taoistlik Keskus

Trennid

Tallinnas

Treeningute toimumiskoht

Kõik trennid toimuvad Tallinna Tehnikagümnaasiumi (Sõpruse pst 187) aulas. Keldrikorrusel on ka riietusruumid ning dušširuumide kasutamise võimalus.

Treeningugrupid

16a ja vanemad

Treenerid

Rolad Tepp, Anne Likold ja Silver Härm

Algajad

  • Esmaspäeviti kell 18:00 – 19:30.
  • Kolmapäeviti kell 18:00 – 19:30.

Algajate treeningus keskendume peamiselt taiji baasharjutustele, vormi I osa õppimisele ning põhiliste taiji baasprintsiipide omandamisele.

Edasijõudnud

  • Esmaspäeviti kell 19:40 – 21:10.
  • Kolmapäeviti kell 19:40 – 21:10.

Edasijõudnute trennides õpitakse vormi II osa, vormi rakendusi ning tõukavate käte harjutusi.

Lisatrennid

  • Reedeti kell 18:00 – 20:00.

Reedestes edasijõudnute trennides harjutatakse taiji mõõga käsitlemist ning vabavõitlust.

Tartus

Tartu treeningugrupp alustab treeninguid 21. septembril algajatele taiji tutvustava treeninguga. Esimene trenn 23. septembril.

Asukoht

Tartu taiji trennid toimuvad Kroonuaia koolis (Puiestee 62).

Treenerid

Marko Kohv ja Kaido Karula

Treeningute ajad

  • Esmaspäeviti kell 18:30 – 21:00.
  • Kolmapäeviti kell 18:30 – 21:00.
  • Neljapäeviti kell 18:30 – 21:00.

Lisainfo saamiseks, võtke ühendust Tartu grupi treeneritega

Mis on Taijiquan

Taijiquan on hiina traditsiooniline võitluskunst, mis kuulub nn. hiina "sisemiste " võitluskunstide hulka. Taiji eripäraks paljude teiste (eelkõige nn. "välimiste") traditsiooniliste võitluskunsti stiilide kõrval on keskendumine vastase jõu pehmele ärakasutamisele.

Traditsioonilise taiji treeningu osadeks on: Vorm, tõukavad käed, vabavõitlus ning treeningud relvadega (mõõk ja oda)

Vormi (h.k. taolu) harjutused on ilmselt taiji treeningute enim tuntud osa. Enamasti aeglaselt, ühtlases ja rahulikus tempos sooritatud vorm on kujuteldava vastase (või vastaste) vastu sooritatud võitluslike liigutuste seeria.

Et paremini mõista vormi liigutuste sisu, harjutame iga uue liigutuse kõrvale ka selle võitluslikke rakendusi ning õpime taiji baastehnikaid, millele need rakendused toetuvad.

Tõukavad käed (h.k.: tuishou) on treeningu oluline osa, mis õpetab taiji võitluskunstile omast pehmet lähenemist -- vastase jõule jõuga vastamise asemel selle endast mööda juhtimist ning tema enda vastu ära kasutamist...

Vabavõitluse (h.k. sanshou) trennid on mõeldud neile huvilistele, kellel on sügavam huvi taiji võitlusliku aspekti vastu. Vabavõitluse trennides paneme oma vormi ja tõukavate käte trennidest omandatud teoreetilised teadmised proovile koostööst keelduva ning aktiivselt vastu hakkava vastasega võitluses.

Vabavõitluse trennides vajalik kaitsevarustus (võitluskindad, kubeme- ja hambakaitsmed).

Mõõgavõitluse (h.k jianfa) trennid jagunevad kaheks:

Mõõga vormi treeningutes õpime selgeks Michuan taijiquan stiili mõõgavormi ja baaslõiked.

Mõõga vabavõitluse treeningutes keskendume traditsioonilise hiina kaheteralise mõõgaga võitlemisele. Õpime baaslõikeid, teeme paarisharjutuste drille, õpime mõõgaga liikumist ning paneme selle kõik kokku vabavõitluse kontekstis.

Mõõgavõitluse treeningutes kasutame ajalooliselt korrektseid puust treeningmõõku. Trennis on kohustuslik kaitsevarustus: kaitsekindad ning kaitseprillid.